INTERNATIONAL STAFF TRAINING WEEK
Наші у Європі
Дисперсні системи — це фундаментальне поняття в хімії, фізиці та матеріалознавстві, що описує багатокомпонентні системи з різнорідною структурою. Вони відіграють важливу роль як у природних процесах, так і в численних галузях промисловості, включно з фармацевтикою, харчовими технологіями та матеріалознавством.
Під дисперсною системою розуміють неоднорідну систему, що складається з двох або більше компонентів, один з яких рівномірно розподілений у іншому. Один компонент називають дисперсною фазою, інший — дисперсним середовищем.
Простими словами, якщо одна речовина рівномірно «розпорошена» в іншій (наприклад, дим, молоко, кров), — це і є дисперсна система.
Дисперсні системи та їх класифікація базуються на розмірах частинок у дисперсній фазі:
Цей поділ допомагає розуміти, як поводяться системи в залежності від їх складу та умов середовища.
У будь-якій дисперсній системі є:
Взаємодія між цими двома складовими визначає тип системи, її стабільність, текучість та інші властивості.
Основні властивості, характерні для дисперсних систем, включають:
Ці властивості важливі для керування поведінкою систем в умовах виробництва або зберігання.
Наведемо кілька поширених дисперсних систем приклади:
Дисперсні системи зустрічаються повсюди — у природі, побуті, техніці, медицині.
У матеріалознавстві дисперсні системи застосовуються для створення:
У промисловості вони використовуються:
Розуміння того, що таке дисперсні системи, їх властивостей та класифікації — необхідна складова для успішного застосування в науці, промисловості та повсякденному житті. Це універсальна модель опису складних речовин з великим технічним потенціалом.
Наші у Європі
11 лютого 2025 року школярі з м. Боярка разом із вчителями завітали на екскурсію до Інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона, де познайомилися з сучасними технологіями у сфері високотемпературних матеріалів, порошкової металургії та 3D-друку металами. Що побачили учні? Як створюються матеріали, що витримують екстремальні температури у двигунах, авіації та космічній техніці. Які переваги має […]
У рамках вивчення дисципліни «Організація науково-інноваційної діяльності» аспіранти 1 року підготовки спеціальностей «Матеріалознавство» та «Металургія» здійснили ознайомчий візит до інноваційної компанії ТОВ “3D Metal Tech”. Під час візиту аспіранти мали змогу безпосередньо ознайомитися з процесами, що відбуваються на підприємстві, яке спеціалізується на адитивному виробництві металевих виробів методом 3D-друку. Представники компанії продемонстрували сучасне обладнання, технології виготовлення […]