Кафедра Високотемпературних маетріалів та порошкової металургії КПІ ім. Ігоря Сікорського здійснює підготовку магістрів за двома освітніми програмами:
– Освітньо-наукова програма “Матеріалознавство” спеціальності 132 Матеріалознавство за денною формами навчання (1 рік 9 місяців).
Студенти вивчають: наукові засади та новітні технології проектування, виробництва та використання консолідованих та дисперсних матеріалів в наностані; застосування нанотехнологій; комп’ютерні інженерні програми (CES Granta Design, ANSYS, Thermo Calc та ін.) оптимального вибору матеріалів та технологій їх оброблення, проектування нових матеріалів та виробів з них, розрахунків та прогнозування стійкості матеріалів та конструкцій за різних умов експлуатації.
Освітньо-наукова програма другого рівня вищої освіти “Матеріалознавство” у 2024 році пройшла акредитацію Національним агентством забезпечення якості вищої освіти – сертифікат про акредитацію № 8186 від 16.05.2024 р.
– Освітньо-професійна програма “Інженерія порошкових та композиційних матеріалів” спеціальності G8 Матеріалознавство за денною та заочною формами навчання ( 1 рік 4 місяці)
Освітньо-професійну програму другого рівня вищої освіти розроблено під впливом здобутків та поточної роботи наукової школи «Матеріалознавство тугоплавких сполук і композитів» започаткованої Григорієм Валентиновичем Самсоновим. Сьогодні роботу наукової школи очолює Академік НАН України Петро Лобода.
Особливістю програми є підготовка фахівців, що мають фундаментальні знання для розробки та одержанні матеріалів та виробів з використанням дисперсного стану речовини, у тому числі нанорозмірного, створенні наноструктурованих матеріалів, функціональних металевих, керамічних та металокерамічних матеріалів, конструюванню матеріалів з наперед заданими функціональними властивостями з використанням сучасних інформаційних технологій.
Програма комплексних фахових випробувань для вступу на 2-й (магістерський) рівень освітньо-наукової програми«Матеріалознавство» спеціальності G8 Матеріалознавство в Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» регламентує форму, зміст, критерії оцінювання та загальний порядок проведення комплексного фахового випробування.
Програма комплексних фахових випробувань для вступу на 2-й (магістерський) рівень освітньо-професійної програми«Інженерія порошкових та композиційних матеріалів» спеціальності G8 Матеріалознавство в Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» регламентує форму, зміст, критерії оцінювання та загальний порядок проведення комплексного фахового випробування.