Кафедра Високотемпературних маетріалів та порошкової металургії КПІ ім. Ігоря Сікорського здійснює підготовку бакалаврів за освітньо-професійною програмою "Нанотехнології та комп'ютерний дизайн мматеріалів" спеціальності 132 Матеріалознавство за денною та заочною формами навчання.

Текст програми [pdf]

Студенти вивчають

Наукові засади та новітні технології проектування, виробництва та використання консолідованих та дисперсних матеріалів в наностані; застосування нанотехнологій; комп'ютерні інженерні програми (CES Granta Design, ANSYS, Solid Works, PTC Creo 3D та ін.) оптимального вибору матеріалів та технологій їх оброблення, проектування нових матеріалів та виробів з них, розрахунків та прогнозування стійкості матеріалів та конструкцій за різних умов експлуатації.

Вибір та використання дослідницького обладнання та  комп'ютеризованого управління якістю продукції.

Освітньо-професійну програму «Нанотехнології та комп’ютерний дизайн матеріалів» першого рівня вищої освіти розроблено під впливом здобутків та поточної роботи наукової школи «Матеріалознавство тугоплавких сполук і композитів» започаткованої Григорієм Валентиновичем Самсоновим. Сьогодні роботу наукової школи очолює Академік НАН України Петро Лобода.

Особливістю програми є підготовка бакалаврів, що мають фундаментальні знання для розробки та одержанні матеріалів та виробів з використанням дисперсного стану речовини, у тому числі нанорозмірного, створенні наноструктурованих матеріалів, функціональних металевих, керамічних та металокерамічних матеріалів, конструюванню матеріалів з наперед заданими функціональними властивостями з використанням сучасних інформаційних технологій.

Освітньо-професійна програма першого рівня вищої освіти "Нанотехнології та комп'ютерний дизайн матеріалів"  у 2023 році пройшла акредитацію Національним агентством забезпечення якості вищої освіти - сертифікат про акредитацію № 5457 від 01.07.2023 р.