До початку навчального року викладачами кафедри за сприяння проекту Tempus-MMATENG видано два нових навчальних посібники

Air Jordan release

Бірюкович Л. О. Кристалохімія тугоплавких сполук : навч. посіб. / Л. О. Бірюкович . – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 112 с.

Розглянуто класифікацію тугоплавких сполук, основні моделі конденсованого стану речовини, які є теоретичними основами для розуміння формування властивостей матеріалів на основі тугоплавких сполук та поняття “фази впровадження”, до яких належить більшість тугоплавких сполук.

Розглянуто основні типи кристалічних ґраток, які утворюються в структурах найпоширеніших тугоплавких сполук перехідних металів з легкими неметалами (карбоном, нітрогеном, бором та силіцієм) та взаємних сполуках цих неметалів. Проаналізовано особливості їх електронної будови і вплив її на основні властивості тугоплавких сполук з точки зору положень конфігураційної моделі речовини.

Для студентів матеріалознавчих, металургійних та машинобудівних спеціальностей вищих технічних навчальних закладів. Може бути корисним для аспірантів, наукових та інженерно-технічних працівників.

Reviewed of the classification of refractory compounds, the basic model of the condensed state of matter, which are the basis for understanding the formation of properties of materials based on refractory compounds and the term "interstitial alloys", which include the majority of refractory compounds.

Considered the main types of crystal lattices formed in the structures of most common refractory transition metal compounds with light non-metals (carbon, nitrogen, boron and silicon) and mutual compounds of this non-metals. It analyzes of the electronic structure this compounds and its influence on the basic properties of refractory compounds in fundamentals of Configuration Model of a Solid.

It is for students in material science, metallurgical and engineering specialties of higher-educational institutions on. It may be useful to graduate students, researchers and technical employees.

Кисла Г.П. Матеріалознавство тугоплавких металів та сполук [текст] навч. посіб. / Г.П. Кисла, П.І. Лобода, В.Є. Федорчук, М.О. Сисоєв. – Київ: Центр учбової літератури, 2017. – 320 с. ISBN 978-617-673-667-7

У посібнику викладена атомно-кристалічна будова тугоплавких металів і тугоплавких сполук, дана їх класифікація за типом хімічного зв’язку і обґрунтовані їх хімічні, фізичні, механічні, теплові властивості, вплив границь зерен і дефектів кристалічної будови на міцність, пластичну деформацію при високих температурах, наведена будова і властивості тугоплавких карбідів, нітридів, боридів, силіцидів тугоплавких металів і неметалів - карбідів бору і кремнію та нітридів бору, кремнію, алюмінію та оксидів.

Обґрунтовано використання тугоплавких матеріалів, як конструкційних, жароміцних, інструментальних, триботехнічних, провідних, напівпровідних, діелектричних, магнітних, емісійних.

Посібник розрахований на студентів, які навчаються за спеціальністю «Матеріалознавство». Він може бути корисним аспірантам, викладачам, науковим та інженерно-технічним працівникам.

Kysla H., Loboda P., Fedorchuk V., Sysoev M. Materials science of refractory metals and compounds. The manual. Kyiv: Center for Educational Literature, 2017. – 320 p.

The manual contains information on the atomic-crystalline structure of refractory metals and compounds, their classification according to the type of chemical bond; substantiated their chemical, physical, mechanical, thermal properties, as well as the influence of grain boundaries and crystal structure defects on strength, plastic deformation at high temperatures; also shown the structure and properties of carbides, nitrides, borides, silicides of refractory metals and non-metals – carbides of boron and silicon, nitrides of boron, silicon and aluminium, oxides.

The using of refractory materials as structural, heat-resistant, instrumental, tribo-technical, conducting, semiconducting, dielectric, magnetic, emissive materials is substantiated.

The manual is intended for students studying on the major “Materials Science”. This can be useful for graduate students, teachers, scientific and engineering staff.